TAURINAS

TAURINAS

Taurinas žinomas kaip 2-aminoethanesulfonic rūgštis, yra sąlyginė amino rūgštis, kuri yra randama natūraliame maiste, sintetinama organizme bei gaminama cheminės sintezės būdu komerciniais tikslais.

Ji pirmą kartą buvo išskirtas iš 1827 m dviejų Vokietijos mokslininkų, Friedrich Tiedemann ir Leopold Gmelin, kurie atrado šią medžiagą jaučio tulžyje. Pavadinimas, taurinas, yra kilęs iš lotyniško termino taurus, ( jautis ).

Taurino yra laikomas, kaip sąlyginė amino rūgštis, nes  kilęs iš cisteino amino rūgšties.

Taurinas yra manoma, kad turi didelį poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai. Taurinas stiprina raumenų funkcijas, todėl pagerėja bendra fizinė organizmo funkcija, didėja ištvermė, jėga. Reguliuoja ir stabizijuoja kofeino poveikį. Padeda šalinti iš organizmo toksinus, turi antioksidacinių savybių, reguliuoja gliukozės lygį kraujyje, dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, maistinių medžiagų transportavime, normalizuoja adrenalino išsiskirimą, dalyvauja tulžies ir spermos gamyboje. Palaiko organizmo energiją fizinio ar psichologinio streso metu, apsaugo smegenis nuo dechidracijos, padeda epilepsijos, dirglumo atvejais.

Taurinas yra natūraliai randamas kiaušiniuose, piene, jūros gėrybėse ir mėsoje. Rekomenduojamas dienos suvartojimas gali skirtis tarp individų nuo 10 - 400 mg per dieną.

Vegetariškos ir veganiškos dietos besilaikantiems asmenims, gali būti žymus trūkumas taurino organizme.

Pašaliniai poveikiai:

-Didina kūno rūgštingumą, tad nerekomenduojams vartojimas turint skrandžio opas.

-Nepaisant teigiamo poveikio širdžiai, žmonėms su aukštų kraujo spaudimu, taurino vartojimas nerokomenduojamas.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

TAURINE SFD NUTRITION

TAURINE yra produktas, kurio pagrindą sudaro taurinas, veikiantis kaip metabolinis pernešėjas, kuris, pavyzdžiui, leidžia pagerinti kreatino pernešimą į raumenų ląsteles. Tuo pačiu metu taurinas dalyvauja kūno baltymų sintezėje.Rekomenduojamas vartojimas: gerkite po vieną porciją per dieną, geriausi..

7.00€