L-KARNITINAS

L-KARNITINAS

Karnitinas yra medžiaga, kuri padeda organizmui paversti riebalus energija. Jūsų kūnas karnitiną sintetina kepenyse ir inkstuose ir saugo jį skeleto raumenyse, širdyje, smegenyse ir spermoje.

Paprastai jūsų kūnas gali pasigaminti visą karnitiną, kurio reikia organizmui. Tačiau kai kuriems žmonėms gali trūkti karnitino, nes jų kūnas negali pakankamai pagaminti arba negali transportuoti į audinius jo, todėl jis turi  būti naudojamas papildomai. Karnitino nepakankamūmą sukelia širdies veiklos sutrikimai, ar kai kūrių vaistų vartojimo pašalinis efektas.

Karnitinas medicinoje buvo pasiūlytas kaip gydymas daugeliui atvejų, nes jis veikia kaip antioksidantas. Antioksidantai kovoja su kenksmingomis organizmo dalelėmis, vadinamais laisvaisias radikalais, kurie pažeidžia ląsteles ir sugadina DNR. Antioksidantai gali neutralizuoti laisvuosius radikalus ir gali sumažinti arba padėti išvengti žalos, kurią jie sukelia.

 Sunkių ligų atveju reikalingas įprastas gydymas, todėl prieš pradėdami vartoti karnitiną turėtumėte pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros specialistu. Kitais atvejais, tokiais kaip nuovargis ar sporto charakteristikų gerinimas, karnitinas atrodo saugus, tačiau nevisada gali padėti.

Karnitinas yra įvairių formų papildas, pavyzdžiui:

 • L-karnitinas: labiausiai prieinama ir pigiausia forma.
 • Acetyl-L-karnitinas: dažnai naudojamas Alzheimerio ligos ir kitų smegenų sutrikimų tyrimuose.
 • Propionil-L-karnitinas: dažnai naudojamas širdies ligų ir periferinių kraujagyslių ligų tyrimuose.
 • Venkite D-karnitino papildų. Jie trikdo natūralią L-karnitino formą ir gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį.
 • Kai kuriais atvejais L-karnitinas gali būti vartojamas pagal receptą arba į veną leidžiamas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.

NENAUDOTI karnitino papildų vaikui be jūsų vaiko gydytojo priežiūros. Jūsų vaiko gydytojas pirmiausia turėtų įsitikinti, ar vaikas turi karnitino trūkumą.Suaugusiems rekomenduojamos L-karnitino dozės skiriasi priklausomai nuo gydomos sveikatos būklės. Įprasta dozė yra nuo 1 iki 3 g per parą.

Galimos L-karntino sąveikos 

 • AZT. Laboratoriniame tyrime L-karnitinas papildomai apsaugo raumenų audinį nuo toksinio šalutinio poveikio, kurį sukelia AZT, vaistas, vartojamas ŽIV ir AIDS gydyti. Norint sužinoti, ar L-karnitinas žmonėms turėtų tokį patį poveikį, reikia daugiau tyrimų.
 • Doksorubicinas. Gydymas L-karnitinu gali apsaugoti širdies ląsteles nuo toksinio šalutinio poveikio doksorubicinui, kuris yra chemoterapinis vaistas, vartojamas vėžiui gydyti, bet ne mažiau veiksmingas vaistas. Prieš naudodami papildomą ar alternatyvią (CAM) terapiją su chemoterapija, visada pasikalbėkite su savo onkologu.
 • Izotretinoinas (Accutane): Accutane, stiprus vaistas, vartojamas sunkiems spuogams, gali sukelti kepenų ligas, nustatytas kraujo tyrimu, taip pat nustatomas padidėjęs cholesterolio kiekis, raumenų skausmai ir silpnumas. Šie simptomai yra tokie patys kaip ir karnitino trūkumas. Tyrėjai Graikijoje parodė, kad L-karnitino vartojimas, palyginti su tais, kurie vartojo placebą, gerokai pagerino jų būseną, nes daug žmonių, kurie vartojo Accutane, turėjo šalutinį poveikį.
 • Skydliaukės hormonas. Karnitinas gali sustabdyti skydliaukės hormono patekimą į ląsteles ir teoriškai gali sumažinti skydliaukės hormonų pakeitimą. Jei vartojate skydliaukės pakaitinį hormoną, prieš pradėdami vartoti karnitiną pasitarkite su savo gydytoju.
 • Valproo rūgštis (Depakote). Valproinės rūgšties vaistai gali mažinti karnitino koncentraciją kraujyje. L-karnitino papildų vartojimas gali užkirsti kelią bet kokiam trūkumui ir taip pat sumažinti valproinės rūgšties šalutinį poveikį. Tačiau vartojant karnitiną žmonėms, kuriems būna traukulių atvejų, gali padidėti traukulių rizika .
 • Kraujo krešėjimo mažinimo vaistai. Karnitinas gali padidinti kraujavimo riziką žmonėms, ir vartojančių kraują skystinančius vaistus.
DAUGIAU SKAITYKITE BLOG'E

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

ACETYL L-CARNITINE 100 KAPS. SWANSON

Suteikia energijos smegenims ir padeda susikauptiPraeina pro kraujo ir smegenų barjerą, kad palaikytų sveikatą ir optimalią smegenų funkcijąSaugo antioksidantus visoje nervų sistemojePagyvinkite protą ir pagerinkite susikaupimą vartodami SWANSON Premium ACETYL L-CARNITINE! Ši unikali formulė yra gau..

23.00€

CLA - GREEN TEA PLUS L-CARNITINE 60 KAPS OLIMP SPORT NUTRITION

Produktas, skirtas žmonėms, norintiems numesti svorio. Maisto papildas kapsulėmis, kuriame yra izomerai, konjuguota linolo rūgštis CLA praturtintas žaliosios arbatos ekstraktu ir L-karnitinas. REKOMENDUOJAMS Produktas skirtas aktyviems asmenims ir sportininkams norintiems numesti svor..

15.00€

L-CARNI 1000 ML ALLNUTRITION

ALLNUTRITION - L-CARNI yra skystas karnitinas apelsinų skonio papildas, praturtintas žaliosios arbatos ekstraktu ir vitaminais. Vitaminas B6 ir tiaminas padeda palaikyti tinkamą energijos apykaitą organizme.L-KARNITINAS PALAIKO SVORIO METIMĄUNIKALI SKYSTA SUDĖTIS3000 MG L-KARNITINO VIENOJE PORCIJOJE..

25.00€