L-KARNITINAS

L-KARNITINAS

Karnitinas yra medžiaga, kuri padeda organizmui paversti riebalus energija. Jūsų kūnas karnitiną sintetina kepenyse ir inkstuose ir saugo jį skeleto raumenyse, širdyje, smegenyse ir spermoje.

Paprastai jūsų kūnas gali pasigaminti visą karnitiną, kurio reikia organizmui. Tačiau kai kuriems žmonėms gali trūkti karnitino, nes jų kūnas negali pakankamai pagaminti arba negali transportuoti į audinius jo, todėl jis turi  būti naudojamas papildomai. Karnitino nepakankamūmą sukelia širdies veiklos sutrikimai, ar kai kūrių vaistų vartojimo pašalinis efektas.

Karnitinas medicinoje buvo pasiūlytas kaip gydymas daugeliui atvejų, nes jis veikia kaip antioksidantas. Antioksidantai kovoja su kenksmingomis organizmo dalelėmis, vadinamais laisvaisias radikalais, kurie pažeidžia ląsteles ir sugadina DNR. Antioksidantai gali neutralizuoti laisvuosius radikalus ir gali sumažinti arba padėti išvengti žalos, kurią jie sukelia.

 Sunkių ligų atveju reikalingas įprastas gydymas, todėl prieš pradėdami vartoti karnitiną turėtumėte pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros specialistu. Kitais atvejais, tokiais kaip nuovargis ar sporto charakteristikų gerinimas, karnitinas atrodo saugus, tačiau nevisada gali padėti.

Karnitinas yra įvairių formų papildas, pavyzdžiui:

 • L-karnitinas: labiausiai prieinama ir pigiausia forma.
 • Acetyl-L-karnitinas: dažnai naudojamas Alzheimerio ligos ir kitų smegenų sutrikimų tyrimuose.
 • Propionil-L-karnitinas: dažnai naudojamas širdies ligų ir periferinių kraujagyslių ligų tyrimuose.
 • Venkite D-karnitino papildų. Jie trikdo natūralią L-karnitino formą ir gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį.
 • Kai kuriais atvejais L-karnitinas gali būti vartojamas pagal receptą arba į veną leidžiamas sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.

NENAUDOTI karnitino papildų vaikui be jūsų vaiko gydytojo priežiūros. Jūsų vaiko gydytojas pirmiausia turėtų įsitikinti, ar vaikas turi karnitino trūkumą.Suaugusiems rekomenduojamos L-karnitino dozės skiriasi priklausomai nuo gydomos sveikatos būklės. Įprasta dozė yra nuo 1 iki 3 g per parą.

Galimos L-karntino sąveikos 

 • AZT. Laboratoriniame tyrime L-karnitinas papildomai apsaugo raumenų audinį nuo toksinio šalutinio poveikio, kurį sukelia AZT, vaistas, vartojamas ŽIV ir AIDS gydyti. Norint sužinoti, ar L-karnitinas žmonėms turėtų tokį patį poveikį, reikia daugiau tyrimų.
 • Doksorubicinas. Gydymas L-karnitinu gali apsaugoti širdies ląsteles nuo toksinio šalutinio poveikio doksorubicinui, kuris yra chemoterapinis vaistas, vartojamas vėžiui gydyti, bet ne mažiau veiksmingas vaistas. Prieš naudodami papildomą ar alternatyvią (CAM) terapiją su chemoterapija, visada pasikalbėkite su savo onkologu.
 • Izotretinoinas (Accutane): Accutane, stiprus vaistas, vartojamas sunkiems spuogams, gali sukelti kepenų ligas, nustatytas kraujo tyrimu, taip pat nustatomas padidėjęs cholesterolio kiekis, raumenų skausmai ir silpnumas. Šie simptomai yra tokie patys kaip ir karnitino trūkumas. Tyrėjai Graikijoje parodė, kad L-karnitino vartojimas, palyginti su tais, kurie vartojo placebą, gerokai pagerino jų būseną, nes daug žmonių, kurie vartojo Accutane, turėjo šalutinį poveikį.
 • Skydliaukės hormonas. Karnitinas gali sustabdyti skydliaukės hormono patekimą į ląsteles ir teoriškai gali sumažinti skydliaukės hormonų pakeitimą. Jei vartojate skydliaukės pakaitinį hormoną, prieš pradėdami vartoti karnitiną pasitarkite su savo gydytoju.
 • Valproo rūgštis (Depakote). Valproinės rūgšties vaistai gali mažinti karnitino koncentraciją kraujyje. L-karnitino papildų vartojimas gali užkirsti kelią bet kokiam trūkumui ir taip pat sumažinti valproinės rūgšties šalutinį poveikį. Tačiau vartojant karnitiną žmonėms, kuriems būna traukulių atvejų, gali padidėti traukulių rizika .
 • Kraujo krešėjimo mažinimo vaistai. Karnitinas gali padidinti kraujavimo riziką žmonėms, ir vartojančių kraują skystinančius vaistus.
DAUGIAU SKAITYKITE BLOG'E

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

ACETYL L-CARNITINE 100 KAPS. SWANSON

Suteikia energijos smegenims ir padeda susikauptiPraeina pro kraujo ir smegenų barjerą, kad palaikytų sveikatą ir optimalią smegenų funkcijąSaugo antioksidantus visoje nervų sistemojePagyvinkite protą ir pagerinkite susikaupimą vartodami SWANSON Premium ACETYL L-CARNITINE! Ši unikali formulė yra gau..

15.00€

ACETYL L-CARNITINE 90 KAPS. REFLEX

Vartojamas lieknėjimui, protinei ir fizinei veiklai palaikyti.Rekomenduojamas vartojimas: gerkite nuo vienos iki trijų kapsulių per dieną arba kitaip, jei taip nurodė sveikatos priežiūros specialistas.Laikymo sąlygos: sausoje ir vėsioje vietoje, kambario temperatūroje, sandariai uždarytoje..

18.00€

CLA - GREEN TEA PLUS L-CARNITINE

Produktas, skirtas žmonėms, norintiems numesti svorio. Maisto papildas kapsulėmis, kuriame yra izomerai, konjuguota linolo rūgštis CLA praturtintas žaliosios arbatos ekstraktu ir L-karnitinas. REKOMENDUOJAMS Produktas skirtas aktyviems asmenims ir sportininkams norintiems numesti svor..

12.00€

L-CARNITINE 1500 EXTREME 120 KAPS. OLIMP

Aukštos kokybės L-karnitino papildas. Maisto papildas kapsulėmis, kuriame yra labai didelė dozė L-karnitino. Rekomenduojamas vartojimas: Rekomenduojama naudoti po 1 kapsulę per dieną tarp valgymų. Produktas skirtas suaugusiesiems kaip maisto papildas.Laikymo ..

25.00€

L-CARNITINE 3000 EXTREME SHOT OLIMP

Maisto papildas L-karnitinas skystu pavidalu - ampulėse.  Papildas vartojamas sportininkų norint koreguoti asmeninį svorį, norint sumažinti kūno riebalų kiekį. Su saldikliais. Skirta aktyviems asmenims ir sportininkams.Didelis kiekis L-karnitino 3000mg vienoje ampolėje. Rekomenduojamas..

1.50€

L-CARNITINE 4000 POWER

GALINGA PARAMA PER SUNKIAS TRENIRUOTES SU DIDŽIULE DOZE TIRPAUS L-KARNITINO.Lengvai ir greitai tirpsta, greitai pasisavina. Efektyvus ir patogus vartojimas puikus skonis.Rekomenduojama naudoti: po 1 tabletę vieną ar du kartus per dieną. 1 tabletė ištirpinama 250 ml vandens. Apie treniruotę dienas ge..

8.00€

L-CARNITINE XPLODE POWDER 300 G. OLIMP

L-karnitinas milteliais. Didelis kiekis, maža porcijos kaina. Labai geras skonis.Rekomenduojama paros dozė: 1 dozė per dieną prieš treniruotę. Ištirpinkite 1 dozę (3 g = 1 priemonė) 130 ml vandens. Vartokite iš karto po paruošimo.Laikymo sąlygos: sausoje ir vėsioje vietoje, kambario temperatūro..

27.00€

RINKINYS MERGINAI SPORTUI QUEEN FIT -15%

RINKINYS MERGINAI SPORTUI QUEEN FIT

Trijų papildų rinkinys merginai ar moteriai skirtas auginti liesą raumeninę masę. Define it - riebalų deginimui, pagerinti ištvermę ir toleranciją fiziniui krūviui: https://fitcult.lt/DEFINE-IT-LADYVitaminai ir mineralai - sveikatai, bei geresniam atsistatymui po treniruotės: http://fitcult.lt/VITA-..

39.00€ 33.00€

SKYSTAS L-CARNITINE 1000 473ml

DYMATIZE LIQUID L-CARNITINE suteikia 1500 mg L-karnitino skanaus, koncentruoto skysčio pavidalu. Karnitinas yra maistinė medžiaga, kuri natūraliai atsiranda organizme ir yra būtina normaliam riebalų apykaitos procesui palaikyti.Rekomenduojamas vartojimas: Prieš kiekvieną naudojimą gerai suplaki..

19.00€