VISKAS APIE BETA-ALANINĄ

Paskelbė Rolandas Remeikis 2018/11/20 0 Komentarai APIE PAPILDUS,

 Beta - alaninas yra pakeičiamoji (ne esminė)  amino rūgštis, kuri yra būtina mūsų kūno baltymų gamybai. Beta alanino maisto papildai didina darbingumą, tai yra pasižymi ergogeniniu poveikiu. Jie naudingi esant dideliam fiziniam krūviui, atliekant didelio intensyvumo pratimus, kurių trukmė yra nuo nuo 60 iki 240 s. ir  mažiau efektyvus, jeigu fiziniai pratimai bus atliekami kitame laiko tarpe.

  Alaninas yra aptinkamas prostatos skystyje. Gali būti, jog ši amino rūgštis padeda išsaugoti prostatos sveikatą. Moksliniai tyrimai atlikti su  45 asmenų, sergančiųjų gerybine prostatos hipertrofija, ir vartojusių 780 mg alanino per dieną 2 savaičių laikotarpyje bei vėliau tęsiant maisto papildo vartojimą 2.5 mėnesio po 390 mg  kartu vartojant tokius pačius kiekius glicino bei gliutamino rūgšties, buvo pastebėti sumažėjusios simptomatikos reiškiniai.

 


 

 Alanino yra mėsoje, paukštienoje, žuvyje, kiaušiniuose bei pieno produktuose.Šią amino rūgštį sugeba gaminti mūsų pačių organizmas, todėl šios amino rūgšties trūkumo įprastai neturėtų būti. Beta alaninas  sporte vartojamas siekiant  sustiprinti raumenų jėgą bei ištvermę. Įprastai vartojamas 2 – 4 savaites po 4 – 6 g dienoje atliekant didelio intensyvumo pratimus, trunkančius nuo 1 iki 4 min. Bet duomenys apie šio maisto papildo naudą yra gan prieštaringi, nes buvo ištirta nepakankamai didelė grupė žmonių.

 


 

Jis taip pat gali būti naudingas pagyvenusiems žmonėms, nes padeda įveikti nervų – raumenų sistemos nuovargį, . Taip pat yra duomenų rodančių, kad beta alaninas gerina kognityvines funkcijas. Beta alaniną taip pat bandoma skirti esant karščio bangoms menopauzės metu, tačiau jo poveikis nusileidžia farmakoterapiniams preparatams. Beta alaninas yra vartojamas gydytojo paskirtomis dozėmis.

 


 

 Fizinės ištvermės gerinimui galib būti skiriama  3 - 6 gramai. Beta alanino vartojimas su kitais maisto papildais gali turėti  privalumų jeigu  suvartojamo beta alanino kiekis yra 4 – 6 g / dieną, o vartojimo laikas  pakankamai ilgas, tai yra trunka mažiausiai 4 savaites. Vartojant nurodytomis dozėmis ir trumpą laiką, beveik nesukelia pašalinių reiškinių. Didelės alanino dozės gali sukelti parestezijas, galūnių dilgčiojimą, karščio pylimo pojūtį. Teigiama, jog šį poveikį galima susilpninti maisto papildo dozę  išskaidant į kelias dalis ( po 1.6 g),  ar vartojant lėčiau isisavinamas beta alanino formas.

 


 

Kontraindikacijos, arba kada geriau nevartoti Beta – alanino.

  • Nėštumas - Kol kas nėra informacijos apie alanino poveikį vaisiui, todėl  asmeninio saugumo sumetimais  šis maisto papildas neturėtų būti skiriamas nėščiosioms ir maitinančioms motinoms.
  • Inkstų ir kepenų susirgimai - Sergantieji inkstų bei kepenų ligomis turėtų būtinai pasitarti su gydančiu gydytoju, jeigu nori vartoti šį maisto papildą.
Žymos: beta-alaninas

Palikite komentarą